Zdravá výživa

Zdravá strava podporuje prevenci vzniku onemocnění, zlepšuje fyzickou zdatnost, psychickou pohodu a zaručí tak člověku správnou kondici.

Výživa a zdraví jsou dvě propojené nádoby – dodržování zásad zdravé stravy dokáže příznivě ovlivnit průběh mnoha nemocí.

Výživa člověka je velmi komplexní záležitost, kterou je třeba hodnotit z mnoha pohledů. Příkladem je věk, pohlaví, národnost a místo pobytu, fyzická aktivita, spánek, pracovní doba, chuťové preference apod. Tyto a mnohé další faktory vedou k celkovému individualizovanému výživovému poradenství.

Zdravá výživa pomůže v každém věku

Výživa dětí

Při práci s malými dětmi je samozřejmě nutná úzká spolupráce s rodiči, se kterými probereme prospívání dítěte, potřebu jednotlivých živin, vhodný výběr potravin apod. U starších dětí se zaměříme na pochopení významu výživy a na konkrétní skladbu stravy.

Výživa těhotných a kojících žen

Každá žena chce dát svému dítěti to nejlepší. Ale jak? Nestresujte se sama hromadami rozporuplných článků a tvrzení o výživě žen v těhotenství a při kojení. Přijďte se poradit ohledně způsobu svého stravování a vlivu na zdraví Vaše i Vašeho dítěte. Pomohu Vám zorientovat se ve výživových doporučeních, vysvětlíme si potřebu živin pro Vás i Vaše dítě a ukážeme si, jak má vypadat správný jídelníček. Buďte svému dítěti dobrým vzorem a dejte mu to nejcennější – zdravý start do života!

Výživa zdravých dospělých

Není nic lepšího než být krásný, úspěšný, bohatý, šťastně zamilovaný, ale především zdravý! Názor, že dospělý člověk, kterého netrápí žádné neduhy, se svým jídelníčkem zabývat nemusí, je zcela mylný. Opak je pravdou. Nejlepší léčba je prevence a s ohledem na všechny faktory je správně zvolený jídelníček tím nejlepším, co v této oblasti můžete pro sebe udělat.

Výživa ve stáří

Ani ve stáří není žádoucí na svůj jídelníček rezignovat. Jako všechna předchozí i toto období života si zaslouží plnou pozornost a správný výběr potravin. Naší společnou snahou bude zhodnotit aktuální stav a sestavit individuální nutriční plán pro dosažení ještě lepší kondice.

Zdravá výživa je pouze jednou ze součástí zdravého životního stylu. K dosažení žádoucích výsledků je samozřejmě nutné připojit dostatečný pitný režim, pohyb, odpočinek a kromě samotného složení stravy nezapomínat na pravidelnost a podmínky stravování.

S čím mohu poradit

 • jídelníček na podporu otěhotnění
 • skladba stravy v jednotlivých trimestrech těhotenství
 • výživa a pitný režim při kojení
 • prospívání dítěte
 • výživa dětí (od kojení přes příkrmy k běžné stravě)
 • potřeba jednotlivých živin v různém období života
 • složení a výběr potravin
 • kulinární úprava potravin
 • pitný režim
 • orientace v současných výživových doporučeních
 • …a další

Dotaz / Objednávka

Služba:
Jméno*:
Telefon*:
Email:
Poznámka / Dotaz:

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře klient uděluje souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to ve smyslu Nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů, které je účinné od 25. 5. 2018.